Na našich stránkách nám pomáhají soubory cookie. Dalším prohlížením našeho webu s jejich používáním souhlasíte.

Jak vznikla značka Little Bears a co o nás ještě nevíte

Na začátku byly piškvorky

Před adventem roku 2015 jsem si jako každý rok lámala hlavu, co vyrobit pod stromeček pro rodinu, kamarády a jejich děti. K mým Vánocům totiž nějaký ten vlastnoručně vyrobený dárek prostě patří.

Ten podzim se ke mně několikrát v různých podobách dostaly piškvorky. Většina jich byla v provedení 3×3 znaky – tedy 3 křížky, 3 kolečka a konec. To mi přišlo jako hodně málo, a tak jsem se rozhodla vyrobit piškvorky vlastní, které budou větší a jako hra déle vydrží. A protože mám díky svým rodičům blízko ke dřevu a díky mamince i k látce, vyrobila jsem první piškvorky ze dřeva a látky jako dárky pod stromeček na Vánoce 2015.

Celý vánoční čas toho roku mi ty malé destičky s křížky a kolečky nešly z hlavy. Tenkrát jsem si už delší dobu pohrávala s myšlenkou, že bych začala podnikat, ale dlouho nepřicházel ten správný, dostatečně originální a životaschopný nápad, se kterým bych se do toho pustila. Až piškvorky ve mě vyvolaly pocit, že jsem na to konečně přišla!

Podnikavá máma dvou kluků

Dá se o mně říct, že nesedím a nikdy jsem neseděla s rukama v klíně. Už jako svobodná a bezdětná jsem měla i mimo práci hodně aktivit a k tomu celý zástup koníčků. Čas mi spíš scházel, než že bych nevěděla, co dělat. A taková byla i moje rodičovská dovolená nejdříve s jedním synem, potom se dvěma.

Rodičovskou dovolenou jsem pro sebe vzala jako příležitost. Ono se uvidí, jak to všechno bude. A taky že ano. Kluci mi úplně a definitivně přeskládali hodnoty, život i vnímání světa. Kdybych řekla, že přesně na tohle jsem byla připravená, lhala bych. Tenhle životní veletoč se mnou opravdu zamával. Je to úžasná jízda – jednou nahoře, dost často dole, ale na plné pecky a to každý den.

Jednou mi jedna moje kamarádka řekla, že být mnou, vůbec nepřemýšlí a už dávno podniká. Hodně mě tím překvapila, ale od té chvíle jsem o svém podnikání začala přemýšlet mnohem reálněji. Kromě toho jsem uvažovala i o tom, co bude dál, až mi rodičovská jednou skončí. Nakonec jsem si uvědomila, že tu divokou a nejistou cestu vlastního podnikání chci alespoň zkusit. A tak jsem vyrobila několik prvních piškvorek, nabídla je světu a čekala, co se bude dít.

Za první rok podnikání jsem vymyslela a uvedla na trh 7 produktů a přijala a vyřídila přes 450 objednávek. Zjistila jsem, že je ve mně víc, než jsem kdy tušila. Uvědomila jsem si, že se dokážu ze své práce opravdu těšit. A překvapila jsem sama sebe tím, že když jde do tuhého, stačí mi i čtyři hodiny spánku (to je ale extrém, který nikomu – a konečně ani sobě – nedoporučuji). Ale co je nejdůležitější – nyní můžu pracovat a zároveň se starat o kluky, kteří mě ještě vedle sebe pár let budou potřebovat. A to ne jen na pár hodin denně, kdy si je uřícená po práci vyzvednu ze školky, ve které strávili celý den. Nebudou potřebovat mámu vystresovanou z toho, co řekne její šéf na to, že jsou kluci zase nemocní a musí s nimi být doma. Moji kluci potřebují mámu, která tu pro ně vždy bude, a já takovou mámou chci být. Věřím, že jsem našla cestu, která nám všem bude vyhovovat.

Kde se vzali Malí medvědi a proč tvořím pod značkou Little Bears

Rádi o sobě říkáme, že jsme rodina medvědů. Rádi totiž spíme. To ovšem neznamená, že ráno nějak dlouho vyspáváme, ale že nás spánek opravdu těší. A stejně tak to máme i s jídlem. Neznamená to, že sníme hory jídla, ale dobré jídlo nás těší a rádi si ho spolu vychutnáváme.

Máme rádi medvědy. Oslovujeme se tak my, rodiče, a i oba kluci dostali hned po narození přezdívku „medvídě“. Kluci jsou to, co mě každý den pohání a inspiruje k práci. Všechny hry, hračky i pohádky vymýšlím především podle toho, co se líbí našim klukům a co je baví. Proto jsem se rozhodla značku, pod kterou budu tvořit, věnovat jim – mým malým medvědům.

A vždycky, když je to těžké – a ono to podnikání někdy opravdu těžké je – podívám se na moje dva kluky nebo na logo Little Bears (které jsme spolu jedno nedělní ráno u snídaně malovali) a vzpomenu si, proč to všechno dělám. Kvůli mým dvěma malým medvědům, kteří mi svou existencí převrátili život naruby.

Hračky s nápadem a duší

Little Bears začali svou životní pouť v jednom pražském bytě v mé hlavě. Kdyby ale nebylo úžasné podpory mého manžela, nikdy bych to nezvládla. Jeho manažerské zkušenosti, moudrost a chladný rozum, který mě občas drží zpátky, to jsou přesně ty ingredience, které pomáhají Little Bears růst a rozvíjet se. Díky mým kamarádkám, rodině a všem těm milým zákazníkům, kteří mají skutečnou radost, když jim přijde hračka od nás a nebojí se o tom říct dalším, se rodina Little Bears pomalu, ale jistě rozrůstá.

Mám ráda své zákazníky. Svou pochvalou, otázkami a požadavky mě posouvají dál a to i do míst, kam bych se sama nevydala. Mám radost, když mi zákazníci píšou a můžeme spolu komunikovat. Ráda pro své zákazníky vyrábím hračky na míru – těší mě, když vím, komu je hračka určena. I pro mě potom výroba takové hračky dostává úplně jiný rozměr.

A co bude s Little Bears v budoucnu?

To bych nebyla já, kdybych neměla velké sny a plány. V hlavě i v mém notýsku nosím spoustu nových nápadů, které čekají na uvedení do života. Ovšem všechno má svůj čas – to jsem se během prvního roku podnikání naučila velmi dobře. Až tedy nastane ten správný čas, spatří světlo světa nové medvědí hry a hračky.

Jedno velké přání

Přeji si, abyste v produktech značky Little Bears našli hry a hračky, které vám i celé vaší rodině pomohou těšit se ze společného času, který jako rodina prožíváte. Přeji vám, aby byly vaše děti spokojené a šťastné. Přeji vám také, aby i vás, rodiče, společně strávený čas bavil a naplňoval. A mým velkým přáním je, abyste pokaždé, když rozbalíte hračku od Little Bears, cítili, že hračka byla dělána s láskou k dětem a s respektem k jejich světu. Tohle si totiž vaše děti zaslouží.